image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Předávání cen dětským domovům

Předávání cen dětským domovůmDne 17.10. 2021 jsme se zúčastnili slavnostního předání cen do dětských domovů od pana Tomáše Slavaty a jeho Hromové party. Bylo to krásné, slavnostní odpoledne, kde při slavnostní řeči pana Slavaty nezůstalo v hledišti ani jedno oko suché. Je to největší a nejkrásnější pocta všem zaměstnancům v dětských domovech, které se nám nikdy a od nikoho nedostalo!!! Každý zástupce z dětského domova dostal nádhernou cenu od pana Dalibora Šípka, která bude ozdobou v našich zařízeních. Také jsme měli možnost shlédnou vystoupení umělců divadla Cirk La Putyka, které krásně dokreslilo celé slavnostní odpoledne. Vážený pane Slavato, vážená paní Slavatová a celá Hromová parto, mnohokrát děkujeme za pomoc v období pandemie. Velmi si vážíme Vaší nezištné pomoci, lidskosti a obětavosti. V období pandemie jste dokázali skutečně nemožné, dokoce jste dokázali v pár lidech více než dokázal celý stát. Byl jste skutečně jediný, který jste podal pomocnou ruku, když jsme to nejvíce potřebovali. Každý z nás je pro někoho andělem. Vy jste ten anděl, pro nás. Ten, který pomáhá i druhým udělat ten správný krok, ten který motivuje ostatní v důležitých životních rozhodnutích, ten který se objeví vždy v tu správou chvíli. Pana Slavato, paní Slavatová a Hromová parto, mnohokrát za vše děkujeme!!!!

Slavnostní řeč pana Tomáše Slavaty:

Vážení, všechny Vás tady dnes vítám a moc děkuji, že jste dorazili.

Bylo pro mě důležité tento den pro Vás připravit, ale hlavně Vám tímto vyjádřit svůj vděk za Vaši práci a poděkovat všem přátelům, kteří v tom jsou společně se mnou a dokázali jsme společně Vás všechny zásobovat potřebným materiálem po celou dobu pandemie. Vím, jak těžké je vychovat a dát domov dítěti z vašeho prostředí a nasměrovat ho tím správným směrem. Znám tu bezmoc, když vnímáte, jak to dítě ztrácíte v tom jeho nelehkém osudu, ale i přesto jste tu stále pro něj a stále nepolevujete a věříte, že se to v něm zlomí. Hodně vás zdůrazňovalo, že to poděkovaní si zasluhujeme my jako Hromová parta, ale já si to nemyslím i přesto, že to vnímáte jako Vaši práci. Toto není o vaši práci, ale lidském přístupu a o tom, že vám nejsou tyto děti lhostejné. Ze dne na den jste museli vše zvládnout a přijmout situaci, která nastala, tak jako životní situace těch dětí, kterým dáváte sebe, a proto tu dnes jsme. I přesto, že jste byli v nelehké situaci, dokázali jste se se mnou zapojit i do materiální sbírky pro děti v uprchlickém táboře a při rozvozech dezinfekce jsme dali dohromady 30 kubíků dětského oblečení.

Od svých 16ti let jsem vedle Vás vyrůstal a snažím se od té doby poskytnou svůj domov dětem, které to nemají jednoduché a dělat maximum tak jako vy. Mou inspirací jste vy právě v tom, že i přes tu bezmoc, kterou někdy musíte cítit, tam stále jste pro ty děti. Cítím jako lidskou povinnost a slušnost Vám poděkovat a předat cenu, která nese tu lidskou odvahu a pokoru, se kterou to břímě nesete společně s dětmi. Chci, abyste i zároveň přijali mou omluvu za širokou veřejnost, která nevidí dál než tak, jak je to často prezentováno médii, a že nedokáže ocenit vaši práci, která není jednoduchá a pro hodně lidí ani pochopitelná. Je pro mě důležité, abych dokázal co nejlépe vyjádřit tu pravou hodnotu ceny, kterou tu dnes z našich rukou přijmete. Jak lidskou, tak i tu uměleckou. Proto bych teď chtěl, aby se postavily první tři řady, ve kterých sedí mí přátelé, bez kterých bych toto nikdy nedokázal. Důvěřují mi v tom, co dělám, a dokázali společně se mnou okamžitě reagovat.

V největším náporu rozvozů bylo do celé akce zapojeno přes 90 lidí a z domu, kde bydlíme, se stalo centrum pomoci vůči Vám všem. Zásobovali jsme v jednom momentu až 169 domovů, které se starají o děti. V urgentních případech, jsme jezdili i pozdě v noci, abychom Vám dovezli obleky a respirátory. Postupně jsme pak pomáhali s distribucí pro Alzheimer centra a také domovy seniorů. Bylo to přes 500 subjektů, které přijaly naši pomoc a stovky tisíc najetých kilometrů. Pomáhali jsme platit nájmy samoživitelkám a cítili jsme, že je potřeba v tuto dobu zabrat a vyjádřit pouhou slušnost a to, že na to nejste sami. Nechtěli jsme a ani nechceme žádnou publicitu a ani to, abyste nám fotili děti s tím, co jsme Vám dovezli, nebo jste nám veřejně děkovali. Nechci z Vás a dětí dělat reklamní artikl.

Ocenění, které dnes převezmete, je otiskem silného přátelství, příběhu nás všech a mé rodiny, která dokázala všechny spojit a přesvědčit, jak moc je důležité Vás podržet. Já sám nechci, aby nám někdo děkoval, ale abyste toto vše přijali a vnímali, že jsou lidé, kteří se dokázali pro Vás obětovat stejně tak, jako to děláte pro ty děti. Zadlužil jsem svou rodinu, vyzval své přátele a dal tomu veškerý náš čas i na úkor naší malé dcery. Tato cena vyjadřuje lidské úsilí a respekt, který k Vám jako člověk chovám. Za poslední dva roky jsme tomu dali své maximum a jako člověk a společnost Vám dlužíme mnohem víc. Mrzí mě a zase se znovu omlouvám, že nedokážu pomoci mnohem více tak, abyste měli v nás a naší společnosti větší oporu. Tato cena a poděkování patří vašim kolegům a přátelům, o které jste v době pandemie přišli a dnes už tu s námi nemohou být.

„Děkujeme, že jste jistotou v nejistém dětském světě a že jste neztratili sílu a odhodlání dělat svět dětí lepším i v době pandemie“