Ušetřili jsme nějaké peníze a těšili se, že si koupíme po dlouhé době kola na společné výlety. Naše přístroje jsou už staršího data a často se stává, že z cyklistické vyjížďky se stává turistická, protože nám třeba upadne šlapka nebo se stane jiná patálie. Proto jsme zašli do prodejny Jiřího Kabelky v Moravských Budějovicích s představou, že alespoň tři kola bychom mohli pořídit. S panem Kabelkou máme dlouholeté pozitivní zkušenosti, protože se nám vždy snažil vyjít vstříc. A stalo se i tentokrát, protože místo tří kol jsme si odvezli kol pět a k tomu přihodil ještě helmy. Moc mu tímto děkujeme za sponzorský dar, který našim dětem již poněkolikáté věnoval.

Touto cestou také chceme poděkovat panu Nečasovi, který nám sehnal parádní počítače, protože jsme je zoufale potřebovali k distanční výuce. Pár počítačů jsme již měli od firmy IBM, ale při počtu 30 po vědomostech lačných školáků se situace absolutně nedala zvládnout. Až po tomto štědrém daru se situace uklidnila a každý tak svou touhu mohl uspokojit. Nesmíme zapomenout ani na paní Baloušovou, která nám pravidelně zasílá balíky s ošacením a drobnostmi pro děti.

 

Všem našim podporovatelům ještě jednou z celého srdce děkujeme :)

 

 Nastaly dlouhé večery, na hřišti už se moc prohánět nejde, tak jsme si na dnešní nevlídný den připravili hledání Budkovské SuperHvězdy. Máme nový reproduktor s mikrofonem stvořený pro takové soutěže. Den před tím jsme věnovali poctivé přípravě. Strejdovi jsme předali seznam písní, které nám obstaral, a my pilně trénovali. Také jsme si připravili pohoštění pro přísnou porotu, aby měla dobrou náladu a nešetřila nějakým tím bodíkem. A dobře jsme udělali. Kate Perry, jako předsedkyně, rozdávala body ve velkém, až ji musel Paľo Habera krotit. Naštěstí ji měl hned po levici, takže stačil jeden hmat a byl klid. To Shakira s Luckou Bílou držely laťku vysoko a body dávaly zodpovědně. Do soutěže se přihlásilo deset odvážlivců, kteří předvedli super výkony. SuperHvězda mohla být ale jen jedna. Nakonec vyhrála Sabina, která podala profesionální výkon hodný opravdové televizní soutěže SuperStár. Dostalo se i na diváky, kteří si zvolili svého oblíbence rapera Emila. Tato akce se setkala s velkým úspěchem a my se tak rozhodli, že ji budeme pořádat každým rokem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrovské poděkování patří paní Janě Uherkové a jejímu manželovi panu Uherkovi, kteří reagovali na prosbu paní ředitelky a sehnali od akciové společnosti IFE – CR, jejíž jednatelem je pan Robert Kubala a členem představenstva pan Ing. Štěpán Kalita respirátory třídy FFP2 pro děti a personál. Ceníme si toho, že i přes tak neútěšnou dobu, která kolem nás byla, dokázali respirátory sehnat a v rámci sponzorského daru do zařízení poslat. V balíku paní ředitelka kromě respirátorů našla i sladkosti pro děti, po kterých se mezi dětmi jen zaprášilo a bonboniéru MERSI pro personál na posílení nervové soustavy. Paní Uherková s naším dětským domovem spolupracuje již velmi dlouho a vždy je ochotna pomoci v jakýchkoliv záležitostech. Těžké časy odhalí opravdové přátelé, proto je fajn vědět, že na nečekané potíže nejsme sami, a máme kolem sebe lidi, kteří jsou ochotni kdykoliv na požádání podat pomocnou ruku. Jste skutečně úžasná žena paní Uherková a velmi si Vaší náklonosti k našemu dětskému domovu vážíme. Konáte dobro i když nejste andělem, ale pro nás anděl rozhodně jste, jelikož se objevíte vždy v tu správnou chvíli. Velmi Vám všem, kteří jste se na sehnání respirátorůvelmi podíleli, z celého srdce velmi děkujeme!!!             

 

 

Dne 23. 7. 2020 k nám do dětského domova na hlavní pracoviště v Jemnici zavítal náměstek Kraje Vysočina pan Ing. Martin Kukla s paní Ing. Jitkou Svatošovou. Byla to velmi příjemná a podnětná návštěva. Pan Kukla zprvu poděkoval, jak jsme vše zvládli v období koronavirové krize a pak jsme již vzájemně  hovořili o potřebných věcech na obou pracovištích. Oba hosté si prošli celou budovu, kde se pan náměstek zajímal nejen o problémy s kterými se potýkáme, ale o běžné starosti i radosti na rodinných skupinách. S panem Ing. Kuklou jsem se neviděla poprvé, již jsme měli možnost se potkat vícekrát. Pokaždé se jednalo o krásné setkání se zájmem o naši práci a potřeby v dětském domově. Proto mi dovolte, abych Vám z celého srdce poděkovala za Váš osobní zájem o náš dětský domov a naši práci. Jste skutečně člověk na pravém místě, jelikož svou práci děláte poctivě a naplno, vždy s úsměvem na tváři a obdivuhodnou skromností a pokorou vůči veřejnosti. Jste úžasný člověk a nesmírně si Vašeho osobního přístupu, angažovanosti i pomoci vůči našemu (a vím, že nejen našemu) zařízení vážíme!!! Děkuji Vám za všechny děti i zaměstnance v Dětském domově v Jemnici a odloučeného pracoviště v Budkově. Jiřina Kühnelová, ředitelka

 

Velké poděkování patří o.p.s. Dejme dětem šanci, jelikož díky pracovníkům, kteří bleskově reagovali na výzvu paní ředitelky o zoufalém nedostatku počítačů pro děti,  se ozvali, a pomoc nabídli. V těchto dnech se na našich pracovištích objevila ICT technika určena k distančnímu vzdělávání dětí. Velký obdiv patří celé organizaci, a my jsme velice rádi a vděční za vzájemnou spolupráci a pomoc v nouzi. Všichni si uvědomujeme, že sehnat požadované nebylo určitě lehkou záležitostí zvláště v tomto krizovém období, kdy se život ve firmách doslova zastavil. S občanským sdružením spolupracujeme již dlouhá léta a díky jejich projektům mohou děti po opuštění našich dětských domovů správně nastartovat svůj život. Výsledků, které s dětmi dosahujeme je i Vaší zásluhou!! Za všechny počítače, nabídnutou pomoc a dlouholetou spolupráci velmi děkujeme. Vaší pomoci si nesmírně vážíme!!

 

Velmi děkujeme panu Ing. Janu Mandičákovi a jeho paní Ing. Kateřině Mandičákové, kteří náš dětský domov podporují již dlouhá léta. Jejich dlouholeté přízně a pomoci si nesmírně vážíme, zvláště že i v této době koronavirové krize, kdy se celá republika zastavila, nám podali pomocnou ruku a na jaře sponzorovali dlažbu v zadní části zahrady na hlavním pracovišti v Jemnici. Dlažba už položená a dělá nám všem radost. Velmi za pomoc a dlouholeté přátelství děkujeme!!!

 

Velké díky patří paní Malotínové, která se v době pandemie přihlásila jako dobrovolnice na dopolední výuku na naše odloučené pracoviště do Budkova. Paní Malotínová svojí energií a nadšením pro svojí práci byla pro nás velkým přínosem. Paní Malotínová měla na starost hlavně děti začínajících ročníků a díky svému nasazení dokázala děti motivovat k tomu, že učení není jenom hloupá povinnost, ale dá se v tom najít i zábava. Do našeho zařízení dojížděla skoro každý den a my jsme ji za to neskutečně vděční. Ještě jednou velké díky za pomoc v době pandemie. Pokud byste chtěla změnit profesi, u nás máte vždy dveře otevřené!!

 

Kontakty

Dětský domov, Jemnice
Třešňová 748, 675 31 Jemnice

Odloučené pracoviště Budkov 1
675 42 Budkov


IČ: 60418516
číslo účtu:  6681620287/0100
datová schránka: jbftrwx  


Kontaktní osoba:

Mgr. et Mgr. Jiřina Kühnelová,
ředitelka dětského domova
Mobil:  +420 603 448 482
email: domov@ddjemnice.cz


Kontakty na pracoviště v Jemnici:

Ředitelna:       568 450 335
Kanceláře:       568 451 182
Vychovatelé:  568 451 181
Mobil:             +420 604 274 752


Kontakty na odloučené pracoviště v Budkově:

Ředitelna:       568 443 122
Kanceláře:      568 443 560
                      568 443 561
Vychovatelé: 568 443 560
                     568 443 561
email: domov@ddjemnice.cz 


Kontakty na zaměstnance